Ölkəmizdə səfərdə olan Sloveniya Respublikasının İqtisadiyyat, Turizm və İdman Nazirliyinin baş katibi Mitya Blaqanyenin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 1 saylı Bakı DOST mərkəzində olub.
Qonaqlar mərkəzdə əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olublar. DOST mərkəzlərində dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, şəffaf, operativ təqdim edildiyi, bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğunun 98,5 faiz təşkil etdiyi diqqətə çatdırılıb.
Nümayəndə heyəti üçün DOST Konsepsiyası və əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində yaradılmış rəqəmsal xidmətlər, proaktiv təyinat mexanizmləri barədə təqdimatlar edilib.
Sloveniya nümayəndə heyəti DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi ilə də tanış olub. Qurumun fəaliyyəti barədə məlumat verilib. Həssas əhali qruplarına aid istedadlı şəxslərin yaradıcılıq potensialının inkişaf etdirilməsi, cəmiyyətə tanıdılması istiqamətində Mərkəzdə görülən işlər diqqətə çatdırılıb.
Qonaqlar Mərkəzin təlim studiyalarında yaradıcılıq və məşq prosesini izləyib, burada hazırlanan əl işlərinə baxıblar. Mərkəzin təlimçi və benefisiarlarının ifasında konsert proqramı da təqdim edilib.

The delegation led by Mitja Blaganje, the Secretary General of the Ministry of Economy, Tourism and Sports of the Republic of Slovenia visited the No. 1 DOST Center in Baku.
The guests became acquainted with the services provided to the public at the Center. It was noted that DOST centers deliver state social services in a transparent, efficient, and "single-window" manner, and that the citizen satisfaction rate for these services is 98.5%.
Presentations were made for the delegation on the DOST Concept, digital services created in the fields of labour, employment, and social protection, and proactive appointment mechanisms.
The Slovenian delegation also visited the DOST Center for Inclusive Development and Creativity. They were briefed on the Center's activities, with a focus on the development of the creative potential of talented individuals from vulnerable groups and their integration into society.
The guests observed the creativity and training processes in the Center's studios and reviewed the handmade works produced there. A concert program performed by the Center's trainers and beneficiaries was also presented.