Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən özünüməşğulluq proqramı iştirakçılarının aktivlərlə təminatı davam etdirilir.
Ötən ay paytaxt və regionlarda daha 2050 nəfər işsiz və işaxtaran şəxsə bu proqram çərçivəsində mal və materiallar formasında aktivlər verilərək onlar üçün kiçik təsərrüfatlar yaradılıb.
Proqrama cəlb olunan şəxslər ilk mərhələdə təlimlərə cəlb edilir. Onlar bu təlimlərdə kiçik biznesin təşkili və idarə olunması üzrə bilik və bacarıqlara yiyələnirlər.

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population continues to provide assets to participants of the self-employment program.
In the past month, an additional 2,050 unemployed and job-seeking individuals in the capital and regions were supplied with assets in the form of goods and materials within the framework of the program, enabling them to establish small farms.
At the initial stage, individuals involved in the program are enrolled in training courses. During these trainings, they acquire knowledge and skills in organizing and managing small businesses.