Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin 2 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssisəsinin sakinləri İradə Çeredelina və Sara Kərimova qadın güləşi üzrə yeniyetmələrin ölkə çempionatında II yerin qalibi olublar.
Onlar Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən medal və diplomlarla təltif ediliblər.
Qeyd edək ki, Gəncə İdman Sarayında təşkil olunan qadın güləşi üzrə U15 və U17 birinciliklərində 80-dən çox gənc idmançı iştirak edib.
Yarışda fərqlənən idmançıların gələcəkdə milli komandanın tərkibinə cəlb olunması və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etməsi nəzərdə tutulur.

Residents of Child Home Social Service Institution No. 2 under the Social Services Agency of the Ministry of Labour and Social Protection of the Population, Irada Cheredelina and Sara Karimova, won II place in the national youth championship in women’s wrestling.
They were awarded medals and diplomas by the Ministry of Youth and Sports.
It should be noted that more than 80 young athletes participated in the U15 and U17 women’s wrestling championships held at the Ganja Sports Palace.
It is planned that distinguished athletes from the competition will be included in the national team in the future and represent the country in international competitions.