Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin təşkilatçılığı ilə 30 ukraynalı uşaqdan ibarət daha bir qrup sosial-psixoloji reabilitasiya xidmətləri ilə təmin edilmələri üçün ölkəmizə gətirilib.
Ukraynalı uşaqlar Agentliyin Qəbələ Uşaq Reabilitasiya Mərkəzində 10 günlük reabilitasiya proqramı çərçivəsində xidmətlərlə təmin ediləcəklər.
Bu müddətdə onların emosional vəziyyətinin stabilləşdirilməsi və cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək məqsədilə fərdi konsultasiyalar, qrup terapiyaları, yoqa və rəqs terapiyası məşğələləri təşkil olunacaq. Uşaqlara müalicəvi masaj, müalicəvi hovuz və vanna, art-terapiya və s. növlərdə reabilitasiya xidmətləri də göstəriləcək.
Ukraynalı uşaqların asudə vaxtlarının səmərəli təşkili məqsədilə onlar üçün müxtəlif ekskursiyalar, stolüstü oyunlar, müxtəlif yarışlar və digər tədbirlər də proqrama daxil edilib.
Qeyd edək ki, ötən dövrdə Agentlik tərəfindən Ukraynadan 450-yə yaxın uşaq və gənc ölkəmizə gətirilərək sosial-psixoloji reabilitasiya xidmətləri ilə təmin edilib.

Another group of 30 Ukrainian children has been brought to our country to receive social-psychological rehabilitation services, organized by the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
The Ukrainian children will be provided with services at the Agency's Gabala Children's Rehabilitation Center within the framework of a 10-day rehabilitation program.
During this period, individual consultations, group therapies, yoga and dance therapy sessions will be organized to stabilize their emotional state and support their integration into society. The children will also be provided with rehabilitation services including therapeutic massage, therapeutic pool and bath, art therapy, and others.
To ensure the effective organization of the Ukrainian children's leisure time, the program also includes various excursions, board games, competitions, and other events.
It should be noted that during the past period, nearly 450 children and young people from Ukraine have been brought to our country by the Agency and provided with social-psychological rehabilitation services.