Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi tərəfindən hazırda 983 uşağa sosial xidmətlər göstərilir.
Onlardan 676 nəfəri stasionar, 307 nəfəri isə yarımstasionar formada sosial xidmətlərlə əhatə olunur.
Bu xidmətlərə Agentliyin tabeliyində olan Əlilliyi olan şəxslərin Peşə-əmək Reabilitasiyası Mərkəzi, 18 yaşınadək əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslər üçün sosial xidmət müəssisələri və uşaq evlərində, Sosial Xidmət Mərkəzlərində və digər müəssisələrdə göstərilən xidmətlər daxildir.
Müasir yaşayış və reabilitasiya şəraitinə malik olan həmin müəssisələrdə uşaqlarla bağlı fərdi inkişaf planı tərtib edilir, onlarla sosial iş aparılır və sosial dəstək tədbirlərinə cəlb edilirlər.

The Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population is currently providing social services to 983 children.
Of these, 676 children are covered by stationary services, while 307 receive semi-stationary services.
These services are provided through institutions under the Agency, including the Vocational and Labour Rehabilitation Center for Persons with Disabilities, social service institutions for individuals under the age of 18 with disabilities, and orphanages, Social Service Centers, and other facilities.
In these institutions, which are equipped with modern living and rehabilitation conditions, individual development plans are prepared for each child, social work is carried out with them, and they are involved in social support programs.