Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Sumqayıt Reabilitasiya Mərkəzində xidmətlərdən yararlanan şəxslər üçün dəniz kənarında terapiya təşkil edilib.
Mərkəzdə reabilitasiya kursu keçən əlilliyi olan şəxslərin və mərkəzin əməkdaşlarının iştirak etdiyi tədbir çərçivəsində inklüziv yoqa seansı, “Dalğaların səsi və rənglərin sehri” adlı art terapiya məşğələsi, “Birlikdə boyanan ümid” adlı master-klass keçirilib.
Benefisiarlar müxtəlif rəsm əsərləri hazırlayıb, komanda şəklində interaktiv oyunlarda iştirak ediblər. Həmçinin onlar dəniz sahilində xoş vaxt keçirib, bir-biri ilə ünsiyyət qurmaq imkanı qazanıblar.
Tədbirin məqsədi əlilliyi olan şəxslərin sosiallaşmasına dəstək göstərmək, onların ünsiyyət bacarıqlarının inkişafına, emosional rifahının gücləndirilməsinə və reabilitasiya prosesinin daha effektiv təşkilinə töhfə vermək olub.

A seaside therapy event was organised for beneficiaries of the Sumgayit Rehabilitation Centre operated by the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
The event brought together persons with disabilities undergoing rehabilitation at the Centre and its staff. Activities included an inclusive yoga session, an art therapy workshop titled The Sound of the Waves and the Magic of Colours, and a masterclass called Hope Painted Together.
The beneficiaries created various artworks, participated in interactive team games and enjoyed spending time by the seaside while socialising with one another.
The event aimed to support the social inclusion of persons with disabilities, strengthen their communication skills, enhance their emotional well-being and contribute to a more effective rehabilitation process.