Şəhid ailələrinin və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin mənzillə təminatı tədbirlərinin davamı olaraq, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən Tərtər rayonunda da bu kateqoriyaya aid vətəndaşlara 25 mənzil təqdim edilib.
Tərtərdə yeni inşa olunmuş yaşayış binasından mənzillərin təqdim edilməsi tədbirində iştirak edən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Aparat rəhbərinin müavini Nihad Muxtarlı şəhid ailələrinin və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin sosial dəstək tədbirləri ilə əhatə olunduqlarını vurğulayıb.
Qeyd edilib ki, Prezident, Silahlı Qüvvələrin Müzəffər Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusunun tarixi Zəfər əldə etdiyi Vətən müharibəsindən sonra dövlətimizin başçısının göstərişi ilə şəhid ailələrinin və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin mənzillə təminatı proqramı 5 dəfə genişlənib. Müharibədən sonrakı dövrdə onlara 7300-ə yaxın, ümumilikdə isə ötən illər ərzində 16 mindən çox mənzil və fərdi ev təqdim edilib.
Şəhid ailələri və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə yönələn sosial ödənişlərin artırılması, onların digər dəstək tədbirləri ilə əhatə olunması sahəsində aparılan işlərdən bəhs olunub.
Yeni mənzillə təmin olunan vətəndaşlar onların sosial müdafiəsi sahəsində həyata keçirilən tədbirlərə, bu gün yeni mənzillə təmin edildiklərinə görə Prezident cənab İlham Əliyevə dərin minnətdarlıqlarını bildiriblər.

As part of the ongoing measures to provide housing for families of martyrs and persons with war-related disabilities, the Ministry of Labour and Social Protection of Population has handed over 25 apartments to citizens in this category in the Tartar district.
At the handover ceremony held at the newly constructed residential building in Tartar, Nihad Mukhtarly, Deputy Chief of Staff of the Ministry, emphasised that families of martyrs and persons with war-related disabilities are covered by comprehensive social support measures.
It was noted that following the historic Victory of the Azerbaijani Army in the Patriotic War under the leadership of President Ilham Aliyev, the housing provision programme for families of martyrs and persons with war-related disabilities has been expanded fivefold by presidential instruction. In the post-war period, nearly 7,300 apartments have been provided to citizens in this category, and over the years, more than 16,000 apartments and individual houses have been allocated in total.
The event also highlighted efforts to increase social payments and provide additional support measures to families of martyrs and persons with war-related disabilities.
The beneficiaries of the new apartments expressed their deep gratitude to President Ilham Aliyev for the attention and care shown to them, particularly for receiving new housing.