Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi tərəfindən Ukraynadan ölkəmizə gətirilmiş 30 uşaqla bağlı reabilitasiya tədbirləri davam etdirilir.
Reabilitasiya proqramı çərçivəsində uşaqlar üçün Qəbələ və Şəkiyə tur təşkil edilib. Ekskursiya zamanı uşaqlar Qəbələdə Tufandağ İstirahət Kompleksini və Qəbələ Arxeoloji Mərkəzini, Şəkidə Xan Sarayını və Karvansaray kompleksini ziyarət ediblər.
Onlara Azərbaycanın zəngin mədəni-tarixi irsi və təbiəti ilə yaxından tanış olmaq imkanı yaradılıb.
Eləcə də uşaqlar bir sıra qrup terapiyaları, meditasiya və yoqa məşğələləri, eyni zamanda psixososial təlimlərə cəlb olunurlar.
Qeyd edək ki, 10 günlük sosial reabilitasiya proqramı uşaqların emosional vəziyyətlərinin stabilləşməsinə, eləcə də cəmiyyətə inteqrasiyalarının təmin edilməsinə dəstək məqsədi daşıyır.

Rehabilitation activities for 30 children brought to Azerbaijan from Ukraine by the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population are continuing.
As part of the rehabilitation program, a tour to Gabala and Sheki was organized for the children. During the excursion, they visited the Tufandag Mountain Resort and the Gabala Archaeological Center in Gabala, as well as the Khan’s Palace and the Caravanserai Complex in Sheki.
The children were given the opportunity to become closely acquainted with Azerbaijan’s rich cultural and historical heritage and natural beauty.
They are also participating in various group therapy sessions, meditation and yoga classes, as well as psychosocial training activities.
It should be noted that the 10-day social rehabilitation program aims to help stabilize the children’s emotional well-being and support their integration into society.