Ukraynanın ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Yuri Qusev və ölkəmizdə səfərdə olan ukraynalı deputatlar Yuriy Kisiel və İqor Nehulevski Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin Qəbələ Uşaq Reabilitasiya Mərkəzində olublar.
Onlar Mərkəzdə reabilitasiya kursu keçən 30 nəfər ukraynalı uşaqla görüşüb, onların reabilitasiya prosesi ilə yaxından tanış olublar.
Y.Qusev burada Ukraynadan olan uşaqlara göstərilən xüsusi diqqət və qayğıdan, onların reabilitasiyası üçün aparılan işlərdən məmnunluğunu ifadə edib.
Ukraynalı uşaqlara Qəbələ Uşaq Reabilitasiya Mərkəzində 10 günlük reabilitasiya proqramı çərçivəsində tibbi, sosial-psixoloji reabilitasiya xidmətləri göstərilir. Həmçinin onların tarixi və görməli yerlərə ekskursiyaları da təşkil olunur.
Bundan əvvəlki 8 qrupla birlikdə ümumilikdə 300-ə yaxın ukraynalı uşaq ölkəmizə gətirilərək reabilitasiya xidmətləri ilə təmin edilib.

The Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Ukraine to Azerbaijan, Yuri Gusev, along with Ukrainian deputies Yuriy Kisiel and Ihor Nehulevski, who are on an official visit to the country, visited the Gabala Child Rehabilitation Center under the State Medical-Social Expertise and Rehabilitation Agency of the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
During the visit, they met with 30 Ukrainian children undergoing rehabilitation courses at the center and closely observed their rehabilitation process.
Y. Gusev expressed his satisfaction with the special attention and care provided to the children from Ukraine and with the work being carried out for their rehabilitation.
Ukrainian children at the Gabala Child Rehabilitation Center receive medical and socio-psychological rehabilitation services as part of a 10-day rehabilitation program. Additionally, excursions to historical and sightseeing locations are organized for them.
Together with the previous eight groups, a total of nearly 300 Ukrainian children have been brought to Azerbaijan and provided with rehabilitation services.