Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin uşaq evi sosial xidmət müəssisələrinin 22 məzunu ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olunublar.
Uşaq evlərinin məzunlarından 3 nəfəri ali təhsil müəssisələrində, 19 nəfəri isə müxtəlif peşə-ixtisas təhsili müəssisələrində təhsillərini davam etdirəcəklər.
Məzunlarımızı təbrik edir və gələcək həyatlarında uğurlar arzu edirik.
Qeyd edək ki, Agentliyin uşaq evləri və ailə tipli kiçik qrup evləri sosial xidmət müəssisələrində 500-ə yaxın uşaq dövlət qayğısı ilə əhatə olunur.

Twenty-two graduates of children’s home social service institutions under the Social Services Agency of the Ministry of Labour and Social Protection of Population have been admitted to higher and vocational education institutions.
Among the graduates, 3 will continue their studies at higher education institutions, while 19 will pursue education at various vocational and technical schools.
We congratulate our graduates and wish them success in their future endeavors.
It should be noted that nearly 500 children are covered by state care in the Agency’s children’s homes and family-type small group home social service institutions.