Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin uşaq evi sosial xidmət müəssisələrinin üç sakini ali məktəbə daxil olub.
Agentliyin 1 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssisəsinin sakini Nuray Babək qızı Sasani Bakı Xoreoqrafiya Akademiyasının, 4 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssisəsinin sakini Ayşən Aydın qızı Quliyeva Gəncə Dövlət Universitetinin, 2 saylı Ailə tipli kiçik Qrup evi sosial xidmət müəssisəsinin sakini Zakir Amid oğlu Ələkbərli isə Lənkəran Dövlət Universitetinin tələbəsi adını qazanıblar.

Three residents of child care social service institutions under the Social Services Agency of the Ministry of Labour and Social Protection of Population have been admitted to universities.
Nuray Sasani, a resident of Child Care Social Service Institution No. 1, has been admitted to the Baku Choreography Academy.
Ayshan Guliyeva, a resident of Child Care Social Service Institution No. 4, has been admitted to Ganja State University.
Zakir Alakbarli, a resident of Family-Type Small Group Home Social Service Institution No. 2, has been admitted to Lankaran State University.
We congratulate our youth on this achievement and wish them continued success in their future endeavors!