Sinqapurun “GovInsider” platforması tərəfindən yayımlanan “Women in GovTech 2025” hesabatı müxtəlif ölkələrdə dövlət sektorunda elektron texnologiyaların inkişafında mühüm rol oynayan qadın liderlərin fəaliyyətini ön plana çıxarır.
“İnklüziv texnologiyanın hamı üçün etibarlılığı”na həsr olunan builki hesabatda 29 ölkədən 100 qadın əməkdaşla müsahibə təqdim edilir.
Onların sırasında Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzinin əməkdaşları Vüsalə Müzəffərova və Səbinə Hüseynova ilə müsahibələr də yer alıb. https://govinsider.asia/intl-en/article/meet-the-women-in-govtech-2025
Vüsalə Müzəffərova ölkəmizdə əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılması, proaktiv və inklüziv dövlət xidmətlərinin qurulması, süni intellekt həllərinin tətbiqi və məşğulluğun artırılmasına yönəlmiş layihələr çərçivəsində görülən işlərdən bəhs edib.
Səbinə Hüseynova isə Azərbaycanda sosial xidmətlərin rəqəmsallaşdırılması, inklüziv və insan-mərkəzli yanaşma, “e-Sosial” portalı, süni intellektin tətbiqi və texnologiyanın vətəndaşların gündəlik həyatını necə asanlaşdırdığı barədə fikirlərini bölüşüb.
“Women in GovTech 2025” hesabatı qadınların dövlət xidmətlərinin e-texnologiyalar əsasında təkmilləşdirilməsində mühüm rolunu nümayiş etdirir. Azərbaycan qadınlarının da bu qlobal hesabatda yer alması ölkəmizdə rəqəmsal inkişafın təmin edilməsi prosesində qadınların da fəal iştirakının beynəlxalq səviyyədə yüksək qiymətləndirildiyini göstərir.

The “Women in GovTech 2025” report, published by Singapore-based platform GovInsider, highlights the activities of women leaders playing a key role in the development of digital technologies in the public sector across various countries.
This year’s report, dedicated to “Trusted inclusive technology for all”, presents interviews with 100 women professionals from 29 countries.
Among them are interviews with Vusala Muzaffarova and Sabina Huseynova, employees of the DOST Digital Innovations Centre under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population of Azerbaijan.
Link: https://govinsider.asia/intl-en/article/meet-the-women-in-govtech-2025
Vusala Muzaffarova spoke about the work carried out in Azerbaijan on the digitalisation of labour, employment and social protection services, the establishment of proactive and inclusive public services, the application of artificial intelligence solutions, and projects aimed at increasing employment.
Sabina Huseynova shared her views on the digitalisation of social services in Azerbaijan, an inclusive and human-centred approach, the “e-Social” portal, the application of artificial intelligence, and how technology makes citizens’ daily lives easier.
The “Women in GovTech 2025” report demonstrates the significant role of women in improving public services through e-technologies. The inclusion of Azerbaijani women in this global report reflects the international recognition of women’s active participation in Azerbaijan’s digital development process.