Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən Dünya Bankının maliyyə dəstəyi ilə icra olunan “Məşğulluğa Dəstək Layihəsi” barədə növbəti ictimai dinləmə Xaçmaz şəhərində təşkil olunub.
İşsiz və işaxtaran şəxslərin iştirakı ilə keçirilən tədbirlərdə layihənin hədəf və məqsədləri, əhatə dairəsi barədə məlumat verilib.
Layihənin icrası zamanı ətraf mühit və sosial məsələlərə dair tələblərdən, proqramın gözlənilən faydalarından, layihəyə müraciət qaydalarından bəhs olunub.
“Məşğulluğa Dəstək Layihəsi” çərçivəsində avadanlıqlarla təmin edilərək kiçik bizneslərini quran və uğurla davam etdirən şəxslərin uğur hekayələrini əks etdirən videoçarxlar nümayiş etdirilib.
İştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, eləcə də layihə çərçivəsində öz biznesini qurmaq istəyən şəxslərə müvafiq tövsiyələr verilib.

The next public hearing on the “Employment Support Project”, implemented by the Ministry of Labour and Social Protection of Population with the financial support of the World Bank, was organized in Khachmaz.
Information about the project's goals, objectives, and scope was provided at events held with the participation of unemployed and job seekers.
During the project’s implementation, environmental and social requirements, expected benefits of the program, and application procedures for the project were discussed.
Video clips reflecting the success stories of individuals who were provided with equipment and successfully established and continued their small businesses within the framework of the “Employment Support Project” were shown.
Questions of interest to the participants were answered, and appropriate recommendations were given to individuals who want to establish their own businesses within the framework of the project.