Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi Xocalı rayonunda “Qarabağ Tekstil Evi” MMC-də çalışacaq bölgə sakinləri üçün peşə kurslarının təşkilinə başlayıb.
Agentliyin Qarabağ Peşə Hazırlığı Mərkəzi ilə “Qarabağ Tekstil Evi” MMC-nin əməkdaşlığı çərçivəsində dərzi peşəsi üzrə təşkil olunan kurslara ilk mərhələdə 27 nəfər cəlb olunub.
Kurs qeyd edilən istehsal müəssisəsinin bazasında təşkil olunub. İştirakçılara peşə üzrə nəzəri və praktiki biliklər tədris edilir. Kursun yekununda onların müasir istehsalat prosesinə uyğun bacarıqlar əldə etmələri təmin olunacaq.
Peşə hazırlığı kursunu uğurla başa vuran şəxslərin “Qarabağ Tekstil Evi”ndə işlə təminatı həyata keçiriləcək.

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population has started organizing vocational training courses for local residents who will work at “Karabakh Textile House” LLC in the Khojaly district.
As part of the cooperation between the Agency’s Karabakh Vocational Training Center and “Karabakh Textile House” LLC, 27 participants have been enrolled in tailoring courses at the initial stage.
The training is being conducted on the premises of the manufacturing enterprise. Participants receive both theoretical and practical instruction in the profession. Upon completion of the course, they will acquire skills aligned with modern production processes.
Individuals who successfully complete the vocational training course will be employed at “Karabakh Textile House.”