Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə qeyri-adi addım atıb.
Xüsusi qayğıya ehtiyacı olan bir qrup uşaq Agentliyin aparatında qonaq olaraq burada çalışan bəzi əməkdaşları iş başında əvəz ediblər.
Tədbir çərçivəsində Vətən müharibəsi şəhidlərinin övladları və Agentliyin tabeliyində olan uşaq evi sosial xidmət müəssisələrində yaşayan uşaqlar müxtəlif fəaliyyət sahələrində özlərini sınamaq imkanı əldə ediblər.
Müxtəlif yaş qruplarına aid olan uşaqlar Agentliyin Vətəndaş qəbulu, Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş, İnsan resurslarının idarə edilməsi, İctimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya, ofis meneceri və digər sahələrdə bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Onlara həssas əhali qruplarından olan vətəndaşlarla işləmək prinsipləri, sənədlərin arxivləşdirilməsi, daxil olan zənglərə cavab verilməsi qaydaları izah edilib.
Uşaqlar həmçinin bəzi struktur rəhbərlərinin rollarını imitasiya edib, qurum rəsmisi kimi müsahibə verib, qrafik dizayner işlərini icra ediblər.

On the occasion of June 1 – International Children’s Day, the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population took an extraordinary initiative.
A group of children with special needs visited the Agency’s headquarters and symbolically replaced some staff members in their workplaces.
Within the framework of the event, children of martyrs of the Patriotic War and those living in children’s social service institutions under the Agency had the opportunity to try themselves in various fields of activity.
Children from different age groups demonstrated their skills in areas such as Citizen Reception, Documentation and Citizen Requests, Human Resources Management, Public Relations and Communications, Office Management, and more.
They were introduced to principles of working with vulnerable population groups, archiving procedures, and how to answer incoming calls.
The children also took on the roles of some structural leaders, gave mock interviews as agency officials, and carried out graphic design tasks.