Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin 8 ayında proqnozla müqayisədə 6 faiz və ya 307 mln. manat çox olmaqla 5 mlrd. 273 mln. manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları həmin dövrdə proqnoza nisbətən 8 faiz və ya 297 mln. manat artaraq 4 mlrd. 182 mln. manat olub.
Yanvar-avqust aylarında DSMF-nin xərcləri 5 mlrd. 5 mln. manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 9 faiz və ya 425 mln. manat çoxdur.

In January–August 2025, the revenues of the State Social Protection Fund (SSPF) under the Ministry of Labour and Social Protection of Population amounted to 5 billion 273 million manats, which is 6 percent or 307 million manats more than the forecast.
Within the structure of revenues, compulsory state social insurance contributions increased by 8 percent or 297 million manats compared to the forecast, reaching 4 billion 182 million manats during the reporting period.
In January–August, the expenditures of the SSPF amounted to 5 billion 5 million manats, which is 9 percent or 425 million manats more than in the same period last year.