Yanvar ayının sosial göstəriciləri
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Sosial Müdafiə Fondu tərəfindən yanvar ayında dövlət büdcəsi hesabına 892 min şəxsə 175 milyon manat müavinət və Prezidentin aylıq təqaüdü ödənilib.
- 485 min nəfərə müavinət olaraq 107 milyon manat,
- 407 min nəfərə Prezidentin təqaüdü olaraq 68 milyon manat
ödəniş həyata keçirilib. Ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən son bir ayda Fond tərəfindən müavinətlər üzrə ödənilən vəsait 16 faiz, Prezident təqaüdləri üzrə ödənilən vəsait isə 18 faiz çox olub.
Yanvar ayında daha 16 min, sosial ödənişlərin elektron təyinatına başlandığı 2019-cu ildən isə 895 min müavinət və təqaüd təyinatı e-sistem üzərindən proaktiv qaydada həyata keçirilib.

Sixteen percent more funds were paid for benefits and 18 percent more for Presidential benefits.
In January, the State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population paid AZN 175 million in state budget-funded benefits and Presidential monthly benefits to 892 thousand persons.
Of them:
- AZN 107 million was paid as benefits to 485 thousand persons;
- AZN 68 million was paid as Presidential benefits to 407 thousand persons.
Compared to the corresponding period of the previous year, over the past month the amount paid by the Fund for benefits increased by 16 percent, while payments for Presidential benefits increased by 18 percent.
In January alone, 16 thousand benefits were assigned proactively through the e-system. Since the introduction of the electronic social payment assignment system in 2019, a total of 895 thousand benefits have been assigned in a proactive manner.