Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Sosial Xidmətlər Agentliyi bu ilin yanvar-iyul aylarında əlilliyi olan 85 min şəxsi reabilitasiya xidmətləri ilə təmin edib.
Onlardan 45,2 min şəxsə ambulator, 20,9 min şəxsə stasionar və icma əsaslı, digərlərinə səyyar və onlayn formada, sosial-psixoloji istiqamətlər üzrə reabilitasiya xidmətləri göstərilib.
Reabilitasiya müəssisələrində ənənəvi üsullarla yanaşı, qabaqcıl dünya təcrübəsinə uyğun reabilitasiya metodları (robotik, sosial-psixoloji reabilitasiya, yoqa, hippoterapiya, rəqs terapiyası və s.) tətbiq edilir.
Bu müəssisələr tərəfindən stasionar və ambulator xidmətlərlə bərabər, icma əsaslı, telereabilitasiya, səyyar formalarda da reabilitasiya xidmətləri göstərilir.

7-month social indicators
The Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population provided rehabilitation services to 85 thousand persons with disabilities during January-July of this year.
Of these, 45,2 thousand persons received outpatient rehabilitation services, 20,9 thousand received inpatient and community-based services, while the remainder received rehabilitation services in mobile and online formats, as well as in the field of social and psychological support.
In addition to traditional methods, rehabilitation institutions apply rehabilitation methods based on advanced international practices, including robotic rehabilitation, social and psychological rehabilitation, yoga, hippotherapy, dance therapy and others.
Alongside inpatient and outpatient services, these institutions also provide rehabilitation services in community-based, telerehabilitation and mobile formats.