Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi cari ilin birinci yarımilində əlilliyi olan 7424 şəxsi 297 min reabilitasiya vasitəsi ilə təmin edib.
Qeyd olunan reabilitasiya vasitələrindən 666-sı təkərli oturacaq (o cümlədən 18-i mühərrikli təkərli oturacaq), 1133-ü aşağı və yuxarı ətraf protezi, 1805-i əsa, qoltuqaltı və dirsəkaltı ağac olub. Həmçinin əlilliyi olan şəxslərə 3880 cüt protez və ortopedik ayaqqabı, 608 eşitmə aparatı, 127 korset və s. reabilitasiya vasitələri təqdim olunub.
Reabilitasiya vasitələrini almaq üçün özlərinin və ya yaxınlarının Bakıya, Agentliyin Protez-Ortopedik İstehsalat və Reabilitasiya Mərkəzinə gəlmək imkanı olmayan əlilliyi olan şəxslərə bu vasitələr evlərinə aparılaraq təqdim olunub.

Indicators of the first half of the year
The Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population provided 7,424 persons with disabilities with 297,000 rehabilitation facilities in the first half of the current year.
666 of the mentioned rehabilitation devices were wheelchairs (including 18 motorized wheelchairs), 1133 lower and upper limb prostheses, 1805 crutches, crutches, and crutches. Also, 3,880 pairs of prosthetic and orthopedic shoes, 608 hearing aids, 127 corsets, etc. were given to disabled people. rehabilitation tools were presented.
Individuals with disabilities, along with their relatives who were unable to travel to Baku, received rehabilitation equipment delivered to their homes from the Agency's Prosthetic-Orthopedic Production and Rehabilitation Center.