Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin yanvar-may aylarında proqnozla müqayisədə 9 faiz və ya 307 milyon manat çox olmaqla 3 milyard 676 milyon manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları proqnoza nisbətən 6 faiz və ya 167 milyon manat artaraq 2 milyard 815 milyon manat olub.
Bu ilin 5 ayında DSMF-nin xərcləri isə 3 milyard 440 milyon manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 10 faiz və ya 316 milyon manat çoxdur.

Social indicators for the first 5 months
The revenues of the State Social Protection Fund (SSPF) under the Ministry of Labour and Social Protection of Population amounted to AZN 3 billion 676 million in January–May this year, exceeding the forecast by 9 percent or AZN 307 million.
Within the Fund’s revenues, compulsory state social insurance contributions increased by 6 percent or AZN 167 million compared to the forecast, reaching AZN 2 billion 815 million.
During the first five months of the year, SSPF expenditures totaled AZN 3 billion 440 million, which is 10 percent or AZN 316 million higher than in the corresponding period of last year.