Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin 11 ayında proqnozla müqayisədə 8 faiz və ya 537 mln. manat çox olmaqla 7 mlrd. 370 mln. manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları həmin dövrdə proqnoza nisbətən 7 faiz və ya 389 mln. manat artaraq 5 mlrd. 738 mln. manat olub.
Yanvar-noyabr aylarında DSMF-nin xərcləri 6 mlrd. 885 mln. manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 9 faiz və ya 586 mln. manat çoxdur.

The revenues of the State Social Protection Fund (DSMF) under the Ministry of Labour and Social Protection of Population amounted to 7 bln. 370 mln. manat in the first 11 months of this year, which is 8 percent or 537 mln. manat more than the forecast.
Mandatory state social insurance contributions within the Fund’s revenues increased by 7 percent or 389 mln. manat compared to the forecast for the same period, reaching 5 bln. 738 mln. manat.
DSMF’s expenditures amounted to 6 bln. 885 mln. manat in January–November, which is 9 percent or 586 mln. manat more than in the corresponding period of last year.