Bu ilin yanvar-noyabr aylarında Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu tərəfindən 521 min nəfər sosial müavinət, 406 min nəfər Prezidentin aylıq təqaüdü ilə təmin edilib.
Həmin dövrdə əhaliyə sosial müavinətlər üzrə 1 mlrd. 66 mln. manat, Prezident təqaüdləri üzrə 685 mln. manat ödənilib.
Cari ilin 11 ayında 144 min, sosial ödənişlərin elektron təyinatına başlandığı 2019-cu ildən 866 min müavinət və təqaüd təyinatı e-sistem üzərindən proaktiv qaydada həyata keçirilib.

Social Indicators for 11 Months
In January–November of this year, 521 thousand people received social benefits and 406,000 people received the monthly Presidential pension from the State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population.
During this period, 1 billion 66 million manats were paid in social benefits and 685 million manats in Presidential pensions.
In the 11 months of the current year, 144 thousand benefit appointments were made, and since the launch of electronic appointments in 2019, 866 thousand benefits and pensions have been assigned proactively through the e-system.