9 ayın sosial göstəriciləri
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin 9 ayında proqnozla müqayisədə 6 faiz və ya 342 mln. manat çox olmaqla 5 mlrd. 889 mln. manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları həmin dövrdə proqnoza nisbətən 8 faiz və ya 331 mln. manat artaraq 4 mlrd. 663 mln. manat olub.
Yanvar-sentyabr aylarında DSMF-nin xərcləri 5 mlrd. 628 mln. manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 9 faiz və ya 481 mln. manat çoxdur.

Nine-month social indicators
During the first nine months of this year, the revenues of the State Social Protection Fund (SSPF) under the Ministry of Labour and Social Protection of Population amounted to 5.889 billion AZN, which is 6% or 342 million AZN higher than the forecast.
Within the Fund’s revenue structure, mandatory state social insurance contributions reached 4.663 billion AZN during this period, showing an 8% or 331 million AZN increase compared to the forecast.
From January to September, the expenditures of the SSPF totaled 5.628 billion AZN, which is 9% or 481 million AZN higher than the same period of the previous year.