Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev və Zaqatala Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Mübariz Əhmədzadə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Zaqatala şəhər sakinləri Abdullayev Samir Kərim oğlu və Qafarova Maisə Afər qızı üçün qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
Özünüməşğulluq proqramının dəstəyi ilə aktivlər verilməklə S.Abdullayev üçün telefon təmiri, M.Qafarova üçün isə kişi bərbərxanası istiqaməti üzrə kiçik təsərrüfatlar qurulub. Onlar kiçik biznesə çıxış imkanlarına malik olmaları üçün göstərilən dəstəyə görə dövlətimizin başçısına minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Zaqatala rayonunda 1923 şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.
Nazirliyin tabeliyindəki Sosial Xidmətlər Agentliyinin sifarişi ilə icra olunan layihə əsasında Zaqatala rayonunda bu il mayın 1-dən fəaliyyət göstərən günərzi qayğı mərkəzində uşaqlara göstərilən xidmətlər nəzərdən keçirilib.
Mərkəzdə əhalinin həssas qruplara aid olan, həmçinin əlilliyi olan 30 uşağa xidmət göstərilir. Psixoloq, sosial işçi, pedaqoq və digər mütəxəssislər tərəfindən onların qavrayış, emosional və fiziki inkişafına, sosial uyğunlaşmasına, ilkin yazı və oxuma bacarıqlarına yiyələnmələrinə və s. dəstək işləri aparılır.
Agentliyin sifarişi ilə icra olunan layihə üzrə hazırda ölkəmizin 30 şəhər və rayonunda günərzi qayğı mərkəzləri fəaliyyət göstərir.
Nazirliyin tabeliyindəki Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin Şəki Reabilitasiya Mərkəzinə də baxış keçirilib.
Son illər Şəki Reabilitasiya Mərkəzində də əsaslı təmir işləri aparılaraq, müəssisə müasir tibbi-reabilitasiya avadanlıqları ilə təchiz edilib. Mərkəzdə bu ilin 5 ayında əlilliyi olan daha 2 minədək şəxsə effektiv fizioterapevtik üsullarla kompleks tibbi-sosial reabilitasiya xidmətləri göstərilib.

Minister of Labour and Social Protection of Population Anar Aliyev and Head of the Zagatala District Executive Power Mubariz Ahmadzada inspected the small businesses established for Zagatala residents Abdullayev Samir Karim oglu and Gafarova Maisa Afer gizi within the framework of the self-employment program.
With the support of the self-employment program, small businesses were established for S.Abdullayev in the field of telephone repair, and for M.Gafarova in the field of men's barbershop. They expressed their gratitude to the head of state for the support provided to them in accessing small business opportunities.
In the past period, small businesses were established for 1923 people in Zagatala within the framework of the self-employment program.
Based on the project implemented by order of the Social Services Agency under the Ministry, the services provided to children in the day care center operating in Zagatala since May 1 this year were reviewed.
The center provides services to 30 children belonging to vulnerable groups of the population, as well as those with disabilities. Psychologists, social workers, educators and other specialists support their cognitive, emotional and physical development, social adaptation, acquisition of primary writing and reading skills, etc.
Day care centers are currently operating in 30 cities and regions of our country under the project, which was implemented by order of the agency.
The Sheki Rehabilitation Center of the State Medical-Social Expertise and Rehabilitation Agency under the Ministry was also inspected.
In recent years, major repairs have been carried out at the Sheki Rehabilitation Center, and the institution has been equipped with modern medical and rehabilitation equipment. In the 5 months of this year, the center provided complex medical and social rehabilitation services to up to 2 thousand people with disabilities using effective physiotherapeutic methods.