Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində işəgötürənlərlə görüş keçirilib.
“Əhalinin dayanıqlı məşğulluğunun təmin olunması istiqamətində işəgötürənlərlə əməkdaşlığın qurulması və inkişaf etdirilməsi” mövzusunda keçirilən görüşdə Agentliyin fəaliyyət sahələri, məşğulluq proqramları barədə məlumat verilib.
Qurumun sahibkarlara təqdim etdiyi dəstək mexanizmləri qeyd edilib. İşğaldan azad edilmiş ərazilərimizə köçürülmüş sakinlərin məşğulluğunun təminatı sahəsində işəgötürənlərlə birgə görülən işlərdən bəhs olunub.
Görüşdə doğma yurdlarına qayıdan vətəndaşların məşğulluğunun təminatı sahəsində işəgötürənlərlə birgə görüləcək işlər müzakirə olunub, onların sualları cavablandırılıb, təklifləri dinlənilib.

A meeting with employers was held in Agaly village of Zangilan by the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population.
At the meeting, held on the topic of building and developing cooperation with employers to ensure sustainable employment of the population, information was provided on the Agency’s areas of activity and employment programmes.
The support mechanisms offered by the Agency to entrepreneurs were highlighted. The work carried out jointly with employers to ensure employment of residents relocated to the liberated territories was discussed.
During the meeting, upcoming joint efforts with employers to ensure employment for citizens returning to their native lands were discussed, questions were answered, and proposals were heard.